tel. 739 000 639


prodej@garnyze24.cz

 Jak vybrat garnýž?

 

Výběr garnýže není vůbec jednoduchou záležitostí. E-shopy se předhánějí v nabídkách různých druhů a typů garnýží, povětšinou neznámého výrobce. Pokud prodejce nezveřejňuje název výrobce garnýží, doporučujeme Vám od takového prodejce garnýže vůbec nekupovat. Ušetříte si tím spoustu času a starostí.

Kovová garnýž by měla být kvalitní, vyrobená dle systému řízení jakosti ISO9001 a měla by splňovat příslušné požadavky norem.

Jak tedy postupovat při výběru garnýží?


1. V prvé řadě je to volba průměru tyče

Výběru průměru tyče by se měl odvíjet zejména od její potřebné délky a dále pak od způsobu použití garnýže.

Tyče o průměru 16 mm jsou vhodná pro malá okna a krátké jaká jsou např. v koupelnách či chodbách. Tento průměr se používá do délky záclonové tyče 2m. Tento průměr v naší nabídce nenaleznete. Všem našim zákazníkům doporučujeme garnýže až od průměru 19mm.

Záclonové tyče s průměrem 19 mm jsou jednoznačně nejoblíbenější. Hodí se do každého pokoje, kuchyně, ložnice či obýváku. Hojně jsou používány např. ve veřejných prostorech či hotelích.

Pokud potřebujete aby byla garnýž velice representativní, zvolte při výběru záclonové tyče o průměru 25mm. Takový to průměr je vhodný pro těžší záclony či časté používání garnýže. Používají se především v reprezentativních salonech, ale i v domácnostech. Podtrhují klasický, baroktní až rustikální styl vašeho interiéru.

Pokud potřebujete garnýž dvojitou (dvouřadá garnýž) můžete si vybrat z následujících konfigurací:

  • 19mm+19mm
  • 25mm+19mm
  • 25mm+25mm

2. Výběr povrchové úpravy kovové garnýže:

Při výběru povrchové úpravy záclonové tyče musíme vždy vycházet ze stylu interiéru kde má být umístěna. Vycházíme ze všech prvků které se nacházejí v interiéru např. světlo, barvy nábytku či stěn, typ nábytku (moderní či rustikální), hodně důležité je nábytkové kování, atd...

Nejvíce populární povrchovou úpravou garnýží jsou odstíny mosazi a matného chromu. tyto odstíny jsou velice univerzální, hodící se téměř do každého interiéru. V současné době se začínají hojně uplatňovat odstíny antracitu a nerezi. Jedná se o současné trendy v oblasti interiérového designu.

Antracit spojuje tradiční a moderní vzhled, je to odstín který poskytuje garnýžím jedinečný vzhled. Nový odstín vytvořil, s ohledem na současné trendy v interiérovém designu, který se těší rostoucí popularitě a významu tmavých barev. Garnýže v povrchové úpravě ANTRACIT jsou vhodné pro moderní i tradiční obývací pokoje. V závislosti na typu nábytku a použitých barev v místnosti, lze pomocí tohoto odstínu dosáhnout dokonalé elegance, vytvořit útulnou a příjemnou atmosféru.

Nerez - moderní barevný odstín, dobře se hodící k materiálům jako jsou kámen, světlé i tmavé dřevo či sklo. Ideální pro moderní ale také rustikální styl. Nerezová garnýž dodá vašemu interiéru osvěžující a živý styl, výrazný kontrast v kombinaci např. s tmavou podlahou či nábytkem.

Dřevěné dýhy - hodí se zejména do klasických interérů. Stejně tak zajímavé můžou být v moderním prostředí.

JEDNOTLIVÉ TYPY GARNÝŽÍ

Garnýže a záclonové tyče jsou rozděleny do tří základních typů: klasické garnýže, garnýže s drážkou, propojení obou typů.

1. Klasické garnýže s kroužky

Pokud má vaše garnýž plnit především dekorativní roli, můžete zvolit tento typ. Výhodou tohoto řešení je především jeho jednoduchost. kroužka se smýkají po záclonové tyči.
Nevýhodou tohoto řešení je, že pohyblivá dekorace (záclona, závěs) je částečně blokována prostřednictvím nosných konzol (dekorace se nemůže pohybovat po celé délce záclonové tyče). Tento způsob řešení je vhodný zejména pro kratší garnýže se dvěmi konzoly. Dekorace se pak pohybuje mezi těmito prvky.

Tento typ záclonových tyčí může mít různé průřezy: kulatý, čtvercový nebo obdélníkový.

Nejběžnější a nejprodávanější průřez garnýže je kulatý o průměru 19mm. V případě, že budete mít težší záclonu či závěs doporučujeme použít tyč o průměru 25mm. V současné době se začínají na trhu výrazně prosazovat hranaté garnýže a to pro svoji jednoduchost a geometrické tvary.